Vytisknout

SMC poprvé v Mas du Clos

Napsal Marek Petráš.

06. Le Mas du Clos

Poprvé v historii SMC i naší ligy zavítáme na okruh v Mas du Clos, kde proběhne 6. podnik letošního Clio Cupu. Vše odstartuje ve středu 03.08. v 19:30.

V dalších 2 závodech bude Lukáš Matěja bránit své vedení v Clio Cupu. Aktuálně mu patří náskok 26 bodů na Tomáše Procházku. Třetí pozice patří Ondřeji Jarolímkovi se ztrátou dalších 17 bodů. Jediný bod je pak mezi čtvrtým Andrejem Chlebcem a pátým Vojtou Jelenem.
V celkové klasifikaci Slow Motion Cupu bude Matěja zcela jistě atakovat hranici 500 bodů. Zajímavý bude vývoj souboje o stříbro. Ondřej Jarolímek má nad Tomášem Procházkou navrch o pouhých 5 bodů. Čtvrtý Jelen už je o téměř 50 bodů zpět. 

FRA - Circuit du Mas du Clos

Live Stream

Prvních 10 jezdců dle výsledků prvního závodu je povino nastavit si v menu rFactoru před startem druhého závodu příslušný váhový hendikep.

Prosíme jezdce, aby před závody neodcházeli a zůstávali na serveru. S tím souvisí i úprava grafického nastavení rFactoru. Důrazně doporučujeme všem jezdcům nastavit si grafiku rFactoru na nejnižší možné detaily (včetně počtu zobrazovaných vozů), a to z důvodu vysokého počtu vozů na trati. Doporučujeme učinit tak dříve, než těsně před kvalifikací. Na případné odchody jezdců před kvalifikací kvůli změně nastavení nebude brán ohled.

V obou závodech proběhne zahřívací kolo.

V 19:00 proběhne klasický restart serveru. Berte prosím restart na vědomí a neplánujte si na tuto dobu žádné delší závodní simulace.

Povinností každého jezdce je natrénovat alespoň 15 kompletních kol. 

V kvalifikaci bude opět uplatněno pravidlo o nutnosti zajet čas, který odpovídá alespoň hodnotě 107% času vítěze kvalifikace.

Váhové hendikepy pro kvalifikaci a 1. závod: 

Lukáš Matěja   +50 kg
Andrej Chlebec   +45 kg
Federico di Lenardo   +40 kg
Daniel Pásztor   +35 kg
Tomáš Procházka   +30 kg
Martin Němec   +25 kg
Robin Lukáš   +20 kg
Ondřej Jarolímek   +15 kg
Miloš Tutko   +10 kg
Jiří Malý   +5 kg
Pavel Veselý   +5 kg
Jaroslav Procházka   +5 kg (R2)

Připomenutí trestů
Stop&Go - Richard Ševeček, Jan Sýkora, Karol Piekara, Patrik Brezina, Marino Brozinić, Vojtěch Jelen, Patrik Toman
Drive Through - Michal Jandus, Michal Blažek, Kostya Sovetnikov
Pokles 2 míst na startovním roštu - Andrej Chlebec, Federico di Lenardo, Richard Ševeček
Pokles 1 místa na startovním roštu - Jiří Beneš, Martin Němec, Martin Prokeš, Ondřej Jarolímek

Onboard Preview